Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 40
mandag, 01-10-2018
- Brobygning 9.kl. - STX/HHX/HTX + ordinær brobygning på AUD/EUX 9B, 9A, 9C, 9D, 9E, 9F
08:10-14:55 Indskolingssamtaler Sundhedsplejen 0C
14:30-17:30 Skole/hjem-samtaler efterår 2018 1B
15:15-18:15 Talented seminar ANN, BK, EJ, ON, ML, AB, BMJ, HK, KJ, IH, RH, JH, COJ, AL, AKC, CMH, MJ, KA, MN, AJ, HS, ASL, LL, SS, HF
tirsdag, 02-10-2018
- Brobygning 9. klasserne 9A, 9B, 9C, 9D, 9E
- Brobygning 9.kl. - STX/HHX/HTX + ordinær brobygning på AUD/EUX 9B, 9A, 9C, 9D, 9E, 9F
08:30-09:40 Forfatterarrangement - Christine Lund Jakobsen 2A, 2B, 2C LLA, MS, MKS, UK
13:45-16:45 Skole/hjem-samtaler efterår 2018 1B
onsdag, 03-10-2018
- Brobygning 9. klasserne 9A, 9B, 9C, 9D, 9E
- Brobygning 9.kl. - STX/HHX/HTX + ordinær brobygning på AUD/EUX 9B, 9A, 9C, 9D, 9E, 9F
13:45-16:45 Skolehjemsamtaler i 0.B 0B MHB, MLR
16:00-17:45 Forældremøde 9.ADEF 9A, 9D, 9E, 9F AB, ANN, AS, ASL, BK, BMJ, COJ, DM, EJ, KJ, LOH, ML, MN, MKS, NK, ON, PKJ, RH, SS
18:00-19:00 Forældre i 9.ABCDEF og 10.AB + bestyrelsen 9A, 9B, 9C, 9D, 9E, 9F, 10A, 10B SS, HS, BMJ, JN, AB, ANN, AS, ASL, BK, CMH, COJ, DB, DM, EJ, FBH, HK, KJ, LL, LOH, ML, MN, MPN, MKS, NK, ON, PKJ, RH, TT
19:15-21:00 Forældremøde 9.BC + 10.AB 9B, 9C, 10A, 10B AB, AS, CMH, DB, DM, EJ, HK, LOH, MPN, ON, RH, TT, SS, HS, BMJ, JN
torsdag, 04-10-2018
- Brobygning 9. klasserne 9A, 9B, 9C, 9D, 9E
- Brobygning 9.kl. - STX/HHX/HTX + ordinær brobygning på AUD/EUX 9B, 9A, 9C, 9D, 9E, 9F
13:45-15:15 Skolemøde JP, LLA, LMS, LMV, MK, MLR, MPN, MS, MST, MKS, TR, TT, MHB, UI, AA, AJ, AL, DB, ES, GS, HC, HEL, JB, JBH, KA, LH, LL, NK, PKJ, TSI, AB, AKC, ANN, ASL, BK, BMJ, CMH, COJ, DM, HF, HK, HS, JH, JN, KL, LBL, LOH, MJ, ML, MN, ON, RH, SS, KJ, EJ, IH
fredag, 05-10-2018
- Brobygning 9. klasserne 9A, 9B, 9C, 9D, 9E
Uge 41
mandag, 08-10-2018
- Emneuge indskolingen 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B AA, UI, MHB, MLR, MPN, JP, MK, MKS, ES, LMV, LMS, MST, HC, LLA, JB, MS, TT
- Skolekoncert mellemtrinnet JB
08:00-09:00 Tværfagligt Distriktsforum HF, TR
10:00-11:30 MIO-møde CMH, HF, KL, LS, MH, ON, SHP, TR, VBJ
13:30-18:30 Elevsamtale 5.C 5C GS
18:00-20:00 Skatteminister Karsten Lauritzen 7A, 7B, 7C, 7D, 7E, 8A, 8B, 8C, 8D, 8E, 9A, 9B, 9C, 9D, 9E, 9F, 10A, 10B AL, CMH, COJ, EJ, HEL, KJ, ML, NK, SS, TT
tirsdag, 09-10-2018
- Emneuge indskolingen 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B AA, UI, MHB, MLR, MPN, JP, MK, MKS, ES, LMV, LMS, MST, HC, LLA, JB, MS, TT
12:30-14:30 Konsultativt forum TR, HF
13:40-16:00 SUM-samtaler i 7.C 7C ML
14:30-18:00 Skole-hjem samtaler 9.E 9E AB, ANN, COJ, MKS
onsdag, 10-10-2018
- Emneuge indskolingen 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B AA, UI, MHB, MLR, MPN, JP, MK, MKS, ES, LMV, LMS, MST, HC, LLA, JB, MS, TT
13:45-16:00 SUM-samtaler 9.b 9B HK
14:30-18:00 Skole-hjem samtaler 9.E 9E AB, ANN, COJ, MKS
torsdag, 11-10-2018
- Emneuge indskolingen 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B AA, UI, MHB, MLR, MPN, JP, MK, MKS, ES, LMV, LMS, MST, HC, LLA, JB, MS, TT
13:45-16:00 SUM-samtaler 9.b 9B HK
14:00-17:00 Fagteam tysk AA, AS, BMJ, DM, JB, JN, ASL
14:00-18:00 Fagteam RHS AL, CMH, COJ, EJ, KJ, ML, MST, MKS, NK, SS, TT, HEL
fredag, 12-10-2018
08:10-11:30 Skolernes Motionsdag 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 5D, 6A, 6B, 6C, 6D, 7A, 7B, 7C, 7D, 7E, 8A, 8B, 8C, 8D, 8E, 9A, 9B, 9C, 9D, 9E, 9F, 10A, 10B UI, MLR, MPN, JP, LMV, MST, LMS, LLA, MKS, MS, TT, MK, LL, NK, TSI, AJ, ES, GS, AA, JBH, HC, AL, DB, ANN, EJ, ML, KJ, IH, JH, AKC, MJ, MN, HS, ASL, HK, CMH, SS, COJ, RH, BMJ, JN
Uge 42
tirsdag, 16-10-2018
- (Mulig dato for CL kamp for Fortuna Hjørring)
onsdag, 17-10-2018
- (Mulig dato for CL kamp for Fortuna Hjørring)
torsdag, 18-10-2018
- (Mulig dato for CL kamp for Fortuna Hjørring)
Uge 43
mandag, 22-10-2018
13:45-17:00 Skole - hjem samtale 5.C 5C GS, MJ, TSI
14:30-18:00 SUM 9C 9C CMH
tirsdag, 23-10-2018
- Skole/hjem 4.A 4A HEL, KA, TBP
13:40-16:00 Sum-samtaler i 7.c 7C ML
14:00-18:15 Skole-hjemsamtale efterår 4A
14:30-18:00 SUM 9C 9C CMH
14:30-18:00 Skole - hjem samtale 5.C 5C GS, MJ
onsdag, 24-10-2018
08:00-13:30 DigiPro 6. årgang 6A, 6B, 6C, 6D
13:45-18:30 Skole/hjem samtaler efter 18 2B
torsdag, 25-10-2018
14:00-17:00 Fagteam idræt DB, ES, FBH, IH, LMV, LOH, MHB, MLR, MN, PKJ, TSI, TT, UI
14:00-17:00 Fagteam kompetencecentret JH, JP, KA, MS, AL, LLA
17:00-20:00 Bestyrelsesmøde HF, KL, ON, TR
fredag, 26-10-2018
- Høstmarked SFOen 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C BHN, CBJ, HEK, HL, JKN, JMK, KH, MH, RW, VBJ, LLH, AMJ, GH, SMK
Uge 44
mandag, 29-10-2018
- Spil Dansk Uge JB
- Klasselæsekonference indskolingen JP, TR, LLA, LMS, LMV, MK, MLR, MPN, MS, MST, MKS, TT, MHB, UI
tirsdag, 30-10-2018
- Spil Dansk Uge JB
- (Mulig dato for CL kamp for Fortuna Hjørring)
- SUM 1 - 9.-10.- klasse AB, AKC, ANN, ASL, BK, BMJ, CMH, COJ, DM, HF, HK, HS, JH, JN, KL, LBL, LOH, MJ, ML, MN, ON, RH, SS, KJ, EJ, IH
- SUM 1 - 7.-8. klasse AB, AKC, ANN, ASL, BK, BMJ, CMH, COJ, DM, HF, HK, HS, JH, JN, KL, LBL, LOH, MJ, ML, MN, ON, RH, SS, KJ, EJ, IH
- Skole/hjem 4.A 4A HEL, KA, TBP
13:45-15:15 Afdelingsmøde, indskolingen JP, LLA, LMS, LMV, MK, MLR, MPN, MS, MST, MKS, TR, TT, MHB, UI
14:00-16:00 Skole-hjemsamtale efterår 4A
onsdag, 31-10-2018
- Spil Dansk Uge JB
- (Mulig dato for CL kamp for Fortuna Hjørring)
- Klasselæsekonference indskolingen JP, TR, LLA, LMS, LMV, MK, MLR, MPN, MS, MST, MKS, TT, MHB, UI