Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 49
mandag, 03-12-2018
14:30-18:00 Skole/hjemsamtaler 7.A 7A AP, BK
tirsdag, 04-12-2018
- Tur til Århus 9B, 9C, 9D CMH, HK, SS
14:30-18:00 Skole/hjemsamtaler 7.A 7A AP, BK
onsdag, 05-12-2018
- Julefrokost for SFOen 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C BHN, CBJ, HEK, HL, JKN, JMK, KH, MH, RW, VBJ, LLH, AMJ, GH, SMK
17:00-20:00 Bestyrelsesmøde HF, KL, ON, TR
torsdag, 06-12-2018
- SIV 8.D 8D
08:10- Samtale i stedet for vold - SSP 8E HS
14:00-17:00 Fagteam tysk AA, AS, BMJ, DM, JB, JN, ASL
14:00-18:00 Fagteam RHS AL, CMH, COJ, EJ, KJ, ML, MST, MKS, NK, SS, TT, HEL
fredag, 07-12-2018
- Bestyrelsens julefrokost HF, TR, ON, KL
- Projektopgave 8C 8C AKC, BMJ, CMH, KA, LOH, MJ, TT
Uge 50
mandag, 10-12-2018
- Klargøring af førstartklasserne og nyt materiale KH, JKN, JMK
- Terminsprøver 9. - 10. kl
- Projektopgave 8C 8C AKC, BMJ, CMH, KA, LOH, MJ, TT
- Projekt 8d 8D CMH, DM, HK, MJ, MN, LOH
08:10-13:30 Projektopgave 8. klasse 8E AJ, HS, JN, KA, LOH, MN, NK
13:45-15:30 SU-møde - opfølgning +KPC ON, CMH, HF, KL, SS, TR, HC, AL
tirsdag, 11-12-2018
- Klargøring af førstartklasserne og nyt materiale KH, JKN, JMK
- Terminsprøver 9. - 10. kl
- Projektopgave 8C 8C AKC, BMJ, CMH, KA, LOH, MJ, TT
- Projektopgave 8d 8D CMH, DM, HK, LOH, MJ, MN
08:10-13:30 Projektopgave 8. klasse 8E AJ, HS, JN, KA, LOH, NK, MN
13:00-15:00 Skills City (EUC Nord) 7A, 7B, 7C, 7D, 7E AP, EJ, IH, KJ, ML
onsdag, 12-12-2018
- Klargøring af førstartklasserne og nyt materiale KH, JKN, JMK
- Terminsprøver 9. - 10. kl
- Projektopgave 8C 8C AKC, BMJ, CMH, KA, LOH, MJ, TT
- Projektopgave 8d 8D CMH, DM, HK, LOH, MJ, MN
08:10-13:30 Projektopgave 8. klasse 8E AJ, HS, JN, KA, LOH, NK, MN
torsdag, 13-12-2018
- Klargøring af førstartklasserne og nyt materiale KH, JKN, JMK
- Lucia kl. 08.00 i HPR-hallen + kl. 10.00 på Børneafd/dialyse. + Bispecentret
- Terminsprøver 9. - 10. kl
- Projektopgave 8C 8C AKC, BMJ, CMH, KA, LOH, MJ, TT
- Projektopgave 8d 8D CMH, DM, HK, LOH, MJ, MN
08:10-13:30 Projektopgave 8. klasse 8E AJ, HS, JN, KA, LOH, NK, MN
13:30-15:30 Klasseteammøde 7D AGN, HK, KJ
13:45-16:00 kpc matematik KJ, ES, BK, HC
14:00-17:00 Fagteam idræt DB, ES, FBH, IH, LMV, LOH, MHB, MLR, MN, PKJ, TSI, TT, UI
14:00-17:00 Fagteam kompetencecentret JH, JP, KA, MS, AL, LLA
fredag, 14-12-2018
- Klargøring af førstartklasserne og nyt materiale KH, JKN, JMK
- Julecup 9. og 10. klasserne
08:10-14:20 Projektopgave 8. klasse 8E AJ, HS, JN, KA, LOH, MN, NK
Uge 51
mandag, 17-12-2018
- Klargøring af førstartklasserne og nyt materiale KH, JKN, JMK
14:30-15:30 Tværfagligt Distriktsforum HF, TR
tirsdag, 18-12-2018
- Klargøring af førstartklasserne og nyt materiale KH, JKN, JMK
onsdag, 19-12-2018
- Klargøring af førstartklasserne og nyt materiale KH, JKN, JMK
- Nissebal i indskolingen 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C JP, LLA, LMS, LMV, MHB, MK, MKS, MLR, MPN, MS, MST, TR, TT, UI, VBJ
torsdag, 20-12-2018
- Klargøring af førstartklasserne og nyt materiale KH, JKN, JMK
- Juleafslutning i Sct. Catharinæ Kirke
12:00- Julefrokost for skolens personale